Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Niewiele osób wie, że istnieje alternatywa dla tradycyjnych świec wytwarzanych z parafiny lub stearyny. Mowa oczywiście o świecach sojowych. Czym się one wyróżniają i jakie są ich zalety?

Do produkcji świec używany jest wosk, który jest utwardzonym olejem sojowym. Materiał ten jest w 100% ekologiczny, biodegradowalny i pochodzi z odnawialnego źródła. Rośliny z których pochodzi surowiec nie są w żadnym stopniu poddawane działaniom środków chemicznych. Świece są więc w pełni wolne od niebezpiecznych substancji, takich jak pestycydy czy herbicydy i dlatego nie wywołują żadnych alergii. Paląca się świeca sojowa wydziela znikome ilości dwutlenku węgla, dzięki czemu nie kopci się. Świeca wykonana wosku roślinnego ma o wiele dłuższy czas spalania niż świeca parafinowa. Szacuje się, że są one o ok. 50% wydajniejsze. W przypadku świec zapachowych, te wykonane z wosku sojowego nie wietrzeją i nawet po wielu tygodniach pachną tak samo intensywnie, jak pierwszego dnia. Jest to zasługa wyłącznie naturalnych olejków eterycznych i substancji zapachowych. Jeśli wosk pobrudzi jakąś powierzchnię to jego usunięcie nie powinno sprawić żadnego kłopotu. Wystarczy tylko ciepła woda z odrobiną mydła.

Świece sojowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą żyć zgodnie z naturą i czerpać z niej wszystko to co najlepsze.