Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Najpopularniejszym typem, dostępnych na naszym rynku świec są parafinowe. Znajdziemy je zarówno pod postacią produktów ozdobnych o dowolnym kształcie, zapachowych jak również wszechobecnych tealight.

Co to jest parafina i dlaczego zyskała tak duża popularność? Najogólniej rzecz ujmując, parafina to pochodna rafinacji ropy naftowej (a także smoły lub torfu). Nowoczesne technologie pozwalają także, na uzyskiwanie jej syntetycznie. Jest wyjątkowo podatna na formowanie, z łatwością pozwala się barwić i aromatyzować. Dzięki temu może być wszechstronnie wykorzystywana. Klienci cenią sobie jej powolne spalanie. Świece parafinowe są najczęściej wyposażane w knot z bawełny bądź powlekany. Aby zachować pełnię bezpieczeństwa, związanego z użytkowaniem tych świec, należy pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których spalana jest parafina.

Nagromadzona w dużych ilościach, może bowiem uwalniać szkodliwe substancje lotne. W związku z tym, świece parafinowe szczególnie polecamy do dekorowania i oświetlania tarasów czy stołów ogrodowych.