Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece sojowe mają wiele zalet – nie kopcą, są bardziej wydajne a ich wosk nie pozostawia trudnych do usunięcia plam. Jednakże warto poznać zasady ich prawidłowego palenia, by móc cieszyć się wspomnianą wydajnością.

Kluczowe jest tutaj pierwsze odpalenie świecy, które powinno trwać nie krócej niż 3 godziny. Dlaczego? Ma to wpływ na równomierność wykorzystania wosku. Świeca sojowa dysponuje tzw. pamięcią pierwszego palenia. Topiący się wosk tworzy obszar, który jest nazywanym basenem. Jeżeli będzie zbyt płytki (ze względu na krótki czas palenia), to przy kolejnym użyciu, spalany będzie tylko obręb wspomnianej przestrzeni. To zaś spowoduje powstanie wąskiego tunelu i niejednorodne wykorzystanie wosku. Knot warto przycinać przed każdym odpaleniem na wysokość ok pół centymetra. Nie bez znaczenia jest także to, jak przechowujemy świece sojowe.

Warto zapewnić im stałą, pokojową temperaturę, która pozwoli zachować ich właściwości i w pełni wykorzystać proponowany potencjał. W naszej ofercie znajdziesz bogatą paletę świec sojowych -zapraszamy na zakupy.