Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Prawidłowe przechowywanie świec latem jest dość kłopotliwe, ze względu na wysokie temperatury, które mają negatywny wpływ na wosk. Należy więc wziąć pod uwagę fakt, iż świece źle znoszą mocne nasłonecznienie oraz upał.

Jeżeli mają pełnić w domu rolę wyłącznie ozdobną, to lepiej przestaw je w miejsce, w którym nie będą narażone na moc promieni słonecznych. Warunki te nie wpływają pozytywnie na kształt świec oraz ich kolor. Podobnie wygląda kwestia trwałości aromatów. Dlatego też, warto zastanowić się, czy nie schować świec na czas największych upałów w chłodne i zaciemnione miejsce. Optymalna byłaby spiżarnia czy komórka, w której dodatkowo, nie może panować zbyt duża wilgotność. Świece najlepiej zamknąć w szczelnych i nieprzepuszczających światła pojemnikach i wyciągnąć do regularnego użytku, w momencie gdy zaczną nas nawiedzać pierwsze, jesienne chłody.

To właśnie wtedy, najbardziej docenimy delikatne, przytulne i kojące światło płomienia, które zachwycająco roztacza wokół ulubione aromaty.