Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Otaczając się świecami, zwiększamy ryzyko pojawienia się plam z wosku, które mogą dotyczyć nie tylko mebli ale i tekstyliów.

Jeżeli odpowiednio podejdziemy do ich usunięcia, to nie powinny pozostawić trwałych śladów. Jak tego dokonać? W ramach prewencji, można zdecydować się na świece sojowe. Ich naturalny wosk, usuniemy za pomocą ciepłej wody z mydłem. Jeżeli źródłem plamy na tekstyliach będzie wosk parafinowy, należy poczekać na jego zastygnięcie i pokruszyć, usuwając większe części. Pozostałości nalotu pozbędziesz się, przykładając do plamy ręcznik papierowy i delikatnie prasując ją żelazkiem (pamiętając o dobraniu właściwego poziomu temperatury).

Roztopiony wosk zostanie wchłonięty przez papier, który należy zmieniać aż do momentu usunięcia całego zabrudzenia. W przypadku mebli i innych, twardych powierzchni, postępowanie powinno być podobne, z tą różnicą, że zastygnięty wosk usuwamy np. drewnianą szpatułką, uważając by nie porysować blatu. Pozostałą część zmywamy spirytusem lub środkiem czyszczącym przeznaczonym do danej powierzchni.