Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece to produkty, które mogą być wykonane z wielu rodzajów wosków. Najpopularniejszymi i najpowszechniej stosowanymi są świece parafinowe.

Te maczane, wytwarzane w oparciu o tradycyjną technologię, w dawnych czasach oświetlały wnętrza (przed upowszechnieniem elektryczności) i pełniły funkcję dekoracyjną. Nowocześniejsze sposoby ich wytwarzania, poprzez zalewanie czy formowanie, pozwoliły na znaczne urozmaicenie oferty. Parafina wykazuje dużą podatność na kształtowanie, dlatego świece mogą występować w tak wielu odmianach. Jeżeli dodamy do tego możliwość farbowania wosku i aromatyzowania go, to uzyskamy nieograniczoną wręcz ilość, tworzenia różnorodnych wariantów.

Kolejnym jeszcze urozmaiceniem jest to, iż świece zalewane, oferowane są w różnego typu pojemnikach, wykonanych zazwyczaj ze szkła bądź ceramiki. Paląc świece parafinowe we wnętrzach, warto pamiętać o tym, by często wietrzyć pomieszczenia. Szeroki wybór świec parafinowych wysokiej jakości, znajdziecie na stronie naszego sklepu internetowego.