Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Podczas palenia świecy w domu z pewnością każdemu zdarzyło się poplamić woskiem ubranie, dywan lub inną powierzchnię. Tego typu zabrudzenia nie należą do łatwych w usuwaniu, ale da się to zrobić.

W najlepszej sytuacji są osoby, które wylały wosk ze świecy sojowej. Ten rodzaj wosku można z łatwością usunąć przy pomocy ciepłej wody z mydłem. W przypadku świec parafinowych sytuacja wymaga nieco więcej pracy. Jeśli wosk pobrudził nasze ubranie to musimy poczekać aż zastygnie i wtedy należy usunąć jak największą jego część. Do poradzenia z resztą potrzebne będzie żelazko oraz kawałek ręcznika papierowego. Przykładamy go do plamy i delikatnie prasujemy. Roztopiony wosk zacznie być wchłaniany przez papier. Czynność powtarzamy tak długo, aż na ręczniku nie będą pojawiały się ślady wosku. W przypadku pobrudzenia dywanu lub mebli do usuwania wosku możemy zabrać się dopiero po jego utwardzeniu. Przyda się do tego woreczek z lodem lub spirytus. Dopiero później możemy pozbyć się resztek wosku tradycyjnymi sposobami.

Jeśli więc przytrafi nam się plama z wosku to nie należy spisywać ubrań lub przedmiotów na straty. Wystarczy odrobina cierpliwości, by przywrócić je do stanu pierwotnego.