Możesz zakupić świece poprzez złożenie zamówienia na nasz adres mail: biuro@procandle.pl

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
biuro@procandle.pl

Świece sojowe stanowią doskonałą alternatywę dla tych wykonywanych ze stearyny lub klasycznego wosku. Do produkcji świec sojowych używa się wosku, który jest utwardzonym olejem sojowym.

Jest to produkt w pełni ekologiczny tak więc idealny dla wszystkich, którzy cenią sobie zgodność swoich wyborów z naturą. Wosk ten jest także biodegradowalny a rośliny, z których został wykonany, nie są poddawane żadnym zabiegom z użyciem chemicznych środków ochrony roślin. Nie ma więc niebezpieczeństwa, że będziemy mieć do czynienia ze szkodliwymi herbicydami czy pestycydami, które mogą powodować alergie i różnego rodzaju uczulenia. Świece sojowe dzięki temu, że wydzielają znikome ilości dwutlenku węgla, nie kopcą. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje fakt, że palą się one znacznie dłużej niż te wykonane z parafiny.

I nie są to różnice niewielkie, ponieważ dochodzą aż do 50%. Aromatyzowane świece sojowe mają to do siebie, że nie wietrzeją i nawet po wielu tygodniach pachną tak samo mocno. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu tylko naturalnych olejków eterycznych.