Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece sojowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność wśród klientów, którzy cenią je na to, że są ekologiczne, biodegradowalne, nie kopcą oraz nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Jednak aby w pełni wykorzystać ich potencjał, warto poznać zasady ich odpowiedniego palenia. Bardzo ważne jest pierwsze palenie świecy sojowej, które nigdy nie powinno być krótsze niż trzy godziny. Dzieje się tak dlatego, że świeca sojowa posiada coś, co nazywamy "pamięcią pierwszego palenia". W praktyce oznacza to, że w tym czasie wytapiający się wosk wytwarza płynny obszar zwany potocznie basenem i jeśli będzie on niewielki, ponieważ świeca paliła się za krótko, to przy kolejnych paleniach będzie się spalała tylko w tym zakresie. Co oznacza, że palenie będzie nierównomierne.

Najlepszą metodą jest przeprowadzenie pierwszego palenia tak długo, by płynny wosk wypełniał całe wnętrze naczynia. Przed kolejnym rozpaleniem świecy warto przyciąć jej knot do około pół centymetra. Pamiętajmy także o tym, że ten typ świecy lubi ciepło dlatego powinien być przechowywany w zwykłej temperaturze pokojowej, nie trzeba stosować tutaj jakiś specjalnych warunków.