Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Lalka cosmetics

Knot stanowi nieodłączną część każdej świecy. To zasadniczo wie każdy, kto choć raz widział świecę na oczy. Dzięki niemu właśnie ogień może w ogóle zapłonąć. Ważne jest, aby knot był odpowiednio długi. Za krótki sprawi, że płomień będzie pryskał, zbyt długi zaś spowoduje dymienie świecy.

Knoty mogą być surowe, czyli stworzone ze splotu bawełnianych nici. Knoty mogą być także powlekane, jeśli namoczmy knoty surowe w parafinie czy stearynie. Na rynku można także znaleźć knoty wykonane z drewna. To swoista nowość w Polsce, choć za granicami naszego kraju są znane od dawna. Knoty drewniane są stuprocentowo ekologiczne. Klienci cenią je za to, że podczas procesu palenia wydają dźwięki kojarzące się z trzaskaniem drewna w domowym kominku. Ot taka namiastka kominka, na którą każdy może sobie z powodzeniem pozwolić.

Knoty drewniane najczęściej wykorzystuje się w doskonałej jakości świecach sojowych, które z roku na rok zyskują na popularności w naszym kraju. Jesteśmy coraz bardziej świadomi ekologicznie, dlatego ten trend nie powinien nikogo dziwić.