Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Można z powodzeniem powiedzieć, że sytuacji, w których palimy świece, jest tyle, ilu jest ich miłośników. Począwszy od tak prozaicznych, jak brak prądu poprzez romantyczny wieczór we dwoje, uroczystość w gronie rodziny na relaksującej kąpieli skończywszy.

Palące się świece wyglądają pięknie, jednakże ciągle jest to żywy ogień, który może wyrządzić niemałe szkody i doprowadzić do pożaru, jeśli nie będziemy się z nim obchodzić odpowiednio. Bezpieczeństwo zawsze jest priorytetem i nigdy nie należy o tym zapominać. Paląca się świeca powinna być umieszczona na podstawce z niepalnego materiału. Nie należy opuszczać pomieszczenia, w którym palą się świece na dłużej niż moment, aby nie doszło do pożaru. Nie zaleca się również chodzenia z zapaloną świecą trzymaną w dłoni, ponieważ jeśli się potkniemy i przewrócimy to nieszczęście gotowe — szczególnie że w każdym domu jest mnóstwo przedmiotów łatwopalnych.

Jeśli zdarza się nam palić więcej niż jedną świecę, to konieczne jest zachowanie minimum 10-centymetrowego odstępu między nimi.