Możesz zakupić świece poprzez złożenie zamówienia na nasz adres mail: biuro@procandle.pl

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, że wszystkie knoty w świecach są takie same. Po co więc poświęcać im więcej czasu niż to potrzebne?

Jednakże tak nie jest, Knot stanowi integralną i niezwykle ważną część każdej świecy. To z jego pomocą do płomienia jest dostarczane paliwo, które stanowi roztopiony wosk. Bez knota byłoby to znacznie utrudnione o ile nie niemożliwe. Niezwykle ważna jest odpowiednia długość knota. Dlaczego? Ponieważ jeśli jest on za krótki, to płomień będzie rozpryskiwać się na boki. Jeśli zaś knot jest za długi, to płomień zacznie nieestetycznie dymić. Knoty możemy podzielić na surowe oraz powlekane. Surowe knoty są spotykane najczęściej.

Składają się z wielu splecionych ze sobą bawełnianych nitek. Jednak jeśli taki klasyczny knot namoczymy w parafinie czy stearynie, to otrzymamy knot powlekany. Na rynku znajdziemy także knoty wykonane z drewna. Są one w pełni ekologiczne i co ciekawe podczas palenia wydają dźwięki mocno zbliżone do ognia, który trzaska w kominku lub w ognisku. Najczęściej możemy je spotkać w świecach sojowych. Taka świeca zapewni nam niesamowite wrażenia.