Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece parafinowe są znane ludzkości od dawna. Kiedy nie dysponowaliśmy jeszcze elektrycznością, stanowiły jedyne źródło światła wieczorem oraz nocą. Nie było to co prawda rozwiązanie idealne, ale na tamten czas jedyne do wykorzystania.

Od dawnych czasów metoda wytwarzania świec parafinowych nieco się zmieniła i aktualnie zalewa się je lub formuje, co sprawia, że możemy przygotować dekoracyjne świece o różnych kształtach oraz kolorach. Dziś świece znacznie częściej niż funkcję oświetleniową pełnią funkcje dekoracyjne dlatego też ważne jest, aby móc dobrać kolor, kształt oraz fakturę świecy do swoich indywidualnych potrzeb. Oczywiście nowoczesne świece parafinowe mogą być także aromatyzowane, aby nadawać wnętrzom jeszcze większej klasy oraz wytworności.

Świece zalewane produkowane są w różnorodnych pojemnikach, które najczęściej wykonane są z ceramiki bądź szkła, które także pełnią funkcję dekoracyjną. To o czym należy pamiętać, decydując się na wykorzystanie świec parafinowych we wnętrzach to częste wietrzenie pomieszczeń. Pamiętając o tej zasadzie, będziemy to robić w pełni bezpiecznie.