Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Tak naprawdę trudno dokładnie określić, kiedy ludzie zaczęli korzystać ze świec do oświetlania przestrzeni, w których się znajdują. Mamy wiedzę, która mówi, że w czasach starożytnych wykorzystywano w tym celu oliwę.

Naukowcy podkreślają, że najpewniej pierwsze świece z wosku pszczelego powstały w czasach wczesno chrześcijańskich na terenie dzisiejszej Europy Zachodniej. Jednakże z racji, że były one bardzo drogie, a ich wytwarzaniem zajmowali się głównie zakonnicy, to korzystanie ze świec stało się przywilejem osób duchownych. Mniej więcej około X wieku do produkcji świec zaczęto wykorzystywać łój zwierząt. Jednakże w trakcie palenia taka świeca nieprzyjemnie pachniała, ponadto jej światło było wyjątkowo słabe. Jednakże niski koszt jej wykonania sprawił, że trafiła ona do domów także osób biednych.

W roku 1825 rozpoczęto produkcję świecy ze stearyny, czyli łoju poddanego obróbce. A świece parafinowe, które znamy ze swoich domów, pojawiły się pod koniec dziewiętnastego wieku, kiedy ropę zaczęto poddawać destylacji. W naszym sklepie znaleźć można wysokiej jakości świece z różnych materiałów, wśród których każdy znajdzie tę odpowiednią dla siebie.