Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece parafinowe to bodajże jedne z najpopularniejszych rodzajów świec na rynku. Obecne są w naszych domach od wielu lat. Występują zarówno w wersji zapachowej, popularnych tealightów, jak i ozdobnej.

Parafina najprościej rzecz ujmując, jest pochodną ropy naftowej, torfu bądź smoły. Jednak może być także pozyskiwana w sposób syntetyczny. Parafina ma to do siebie, że doskonale łączy się zarówno z substancjami barwiącymi, jak i zapachowymi. Ponadto po roztopieniu daje się łatwo formować, co sprawia, że świece parafinowe mogą mieć różnorodne kształty zależne tylko od wyobraźni ich twórcy. To sprawia, że różnorodność świec parafinowych jest naprawdę ogromna, co sprawia, że każdy klient jest w stanie znaleźć taką, która zadowoli go w stu procentach i będzie pasowała do jego wnętrz.

Świece parafinowe palą się wolno, przez co są bardziej wydajne niż inne rodzaje tych produktów. Najczęściej w tego rodzaju świecach stosuje się knoty bawełniane lub powlekane parafiną. Należy jednak pamiętać, że świece tego typu mogą produkować podczas spalania szkodliwe substancje i najlepiej używać ich na wolnym powietrzu.