Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece sojowe z racji materiału, z którego zostały wyprodukowane, wymagają specjalnego traktowania oraz podejścia do samego procesu palenia.

Aby tego typu świece służyły nam długo i wydajnie należy zwrócić baczną uwagę na pierwsze palenie. Powinno ono trwać nie krócej jak trzy godziny. Dlaczego? Ponieważ jest to optymalny czas, aby w naczyniu, w którym umieszczono świecę, wytworzył się odpowiedniej wielkości basen, czyli płynny obszar wytapiającego się wosku. Jeśli świeca będzie paliła się za krótko, to wosk wytworzy jedynie wąski tunel, i potencjał świecy na kolejne palenia zostanie niewykorzystany. Najlepiej, jeśli płynny wosk wypełni całe naczynie.

To sytuacja idealna i warto do niej dążyć, utrzymując płomień odpowiedni czas. Każdorazowo po zakończeniu palenia świecy sojowej należy przyciąć knot tak, aby miał maksymalnie pół centymetra. Warto także pamiętać, że świece wykonane z wosku sojowego wymagają odpowiedniego traktowania także, kiedy nie są palone. Najlepiej przechowywać je w temperaturze pokojowej w zacienionym miejscu w zamkniętym pudełku.