Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece sojowe jak można wnioskować z samej nazwy, produkowane są z wosku sojowego będącego w istocie utwardzonym olejem sojowym.

Jest to półprodukt w 100% ekologiczny, pochodzący w odnawialnego źródła i dodatkowo ulega biodegradacji. Warto także wspomnieć, że wosk sojowy, z którego powstają nasze świece, pochodzi w całości z upraw, gdzie rośliny nie są poddawane działaniu środków chemicznych. Tak więc świece są wolne od niebezpiecznych substancji, które mogłyby mieć zgubny wpływ na ludzki organizm tj. pestycydy czy herbicydy. Dzięki temu nie wywołują także żadnych alergii. Niewiele osób wie, że świece wykonane z wosku roślinnego są o około 50% bardziej wydajne niż świece klasyczne produkowane z parafiny.

Dodatkowym atutem świec roślinnych jest fakt, iż nie wietrzeją, co oznacza, że świece zapachowe nie tracą swojego aromatu nawet po wielu latach użytkowania. To absolutna zasługa wysokiej jakości olejków eterycznych oraz naturalnych substancji zapachowych użytych podczas produkcji naszych świec. Warto pamiętać, że wosk z takich świec łatwo usunąć za pomocą ciepłej wody z mydłem.