Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece te są roślinne, gdyż wytwarza się je z nasion soi i nie są testowane na zwierzętach. Produkowane są ze 100% niemodyfikowanego wosku sojowego, który uzyskuje się poprzez utwardzenie oleju sojowego.

Wosk może również posłużyć do masażu ciała. Świece sojowe nie zawierają w sobie GMO, barwników syntetycznych, pestycydów, herbicydów i toksyn. Wytwarzają one o 90% mniej sadzy, gdyż zawartość węgla w nich jest śladowa. Nie wywołują one alergii, a ich aromat jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Do produkcji świec stosuje się szkło ozdobne, dzięki czemu może ono zostać wykorzystane ponownie lub poddane recyklingowi. Świece nie  zawierają plastiku, gdyż nawet knoty wykonane są z opatentowanego w USA drewna. Plamy z wosku sojowego są łatwe do usunięcia.

Świece posiadają olejki zapachowe, które pozytywnie wpływają na poprawę samopoczucia. Dostępne są również świece, których zapachy inspirowane są markowymi perfumami. Łączny czas palenia średnio dochodzi do 40h. Wskazane jest jednak, aby palić świecę nie krócej niż 3h jednorazowo. Dzięki temu bowiem można uzyskać pełne wytopienie wosku w szkle.