Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

W okresie jesienno-zimowym na zewnątrz wcześnie robi się ciemno, jest zimno i nieprzyjemnie. Kiedy pogoda nas nie rozpieszcza dla poprawienia nastroju często sięgamy po ulubione świece. One wprowadzają ten przyjemny, romantyczny nastrój i ciepło.

Każdy ich fan chciałby, aby jego ulubione produkty paliły się jak najdłużej. Istnieje kilka trików, sprawdzonych sposobów aby w znaczący sposób wydłużyć ich okres palenia. Jednym z nich jest podcięcie knota tak, aby miał 4-6 mm długości. Spowoduje to, że płomień będzie bardziej regularny, skutkiem czego wosk równo się wypali. Któż z nas nie spotkał się z przypadkiem gdy w środku pojawia się tunel a dookoła pozostaje jeszcze dużo niewypalonego wosku? Można się przed tym uchronić gasząc świecę tylko w momencie, gdy jej powierzchnia jest równa i płaska.

Ważne jeszcze aby trzymać płomień z dala od przeciągów, klimatyzacji albo wentylacji. Nie chodzi tutaj tylko o to, że świeca może zgasnąć. Płomień pali się wtedy niespokojnie przez co na brzegach pozostaje sporo niewykorzystanego wosku.