Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Świece towarzyszą ludziom od wieków. Szacuje się, że pierwsze z nich pojawiły się już w starożytności. Wtedy były one podstawowym źródłem światła, z resztą do dziś pełnią taką funkcję w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu.

Są symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią i wieczności, odpędzają złe duchy i demony, dlatego w religii chrześcijańskiej stawia się je na grobach bliskich oraz zapala w trakcie różnych ceremonii. Świece są obecne podczas wielu wydarzeń w życiu człowieka. Często towarzyszą nam w sytuacjach podniosłych. Oprócz tego warto palić je w domowym zaciszu, szczególnie wieczorem. Dzięki ciepłemu światłu, otoczenie wydaje się przyjaźniejsze, cieplejsze i bardziej przytulne. Osobom znajdującym się w pomieszczeniu, w którym palą się świece, łatwiej jest się zrelaksować, odpocząć i wprowadzić w przyjemny, błogi stan.

Ciepłe światło sprzyja eliminacji stresu. Dodatkowo podkreśla również walory estetyczne pomieszczenia, optycznie je powiększając i wydobywając barwy oraz kształty przedmiotów. Dużą popularnością cieszą się świece zapachowe, ponieważ oprócz ciepłego nastroju zapewniają również przyjemny zapach, który można dobrać pod kątem indywidualnych preferencji.