Możesz zakupić świece poprzez złożenie zamówienia na nasz adres mail: biuro@procandle.pl

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
biuro@procandle.pl

Każdy z nas lubi przyjemne zapachy. Pozwalają one się zrelaksować i odprężyć. Mogą przywoływać także przyjemne wspomnienia. Dodatkowo poprzez eliminację nieprzyjemnej woni sprawiają, że wnętrze wydaje się czystsze i bardziej zadbane.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów odświeżających. Do najczęściej wybieranych należą spraye oraz świece zapachowe. Różnica pomiędzy nimi jest jednak znacząca. Przede wszystkim świece zapachowe pełnić mogą dodatkową funkcję dekoracyjną. Postawione na stoliku czy parapecie pięknie się prezentują i ożywiają wnętrze. Poza tym zapach palonych świec utrzymuje się dłużej, a wybór aromatów jest znacznie szerszy. Naturalne świece zapachowe są również całkowicie nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Niestety inaczej jest w przypadku odświeżaczy powietrza w sprayu.

Według najnowszych badań w ich składzie znajdują się silne alergeny, substancje rakotwórcze oraz toksyczne dodatki chemiczne powodujące różne problemy zdrowotne. Rozpylenie takiej mgiełki zapachowej powoduje podrażnienie śluzówki nosa, a podczas dłuższego stosowania może wysuszać oczy i uszkadzać drogi oddechowe. Dodatkowo odświeżacze mogą również wywoływać bóle głowy i zawroty oraz nudności. U dzieci mogą przyczyniać się do występowania alergii i astmy.