Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Lalka cosmetics

Miłośnicy palenia świec z pewnością wiedzą czym jest tunelowanie. Chodzi tutaj o tworzenie się tunelu wewnątrz wosku w trakcie palenia. Skupimy się dziś na jego przyczynach i podpowiemy, jak mu zaradzić.
Powodem tunelowania jest za krótkie palenie. Wosk nie zdąża roztopić się do brzegu, a każde odpalenie świecy „na chwilę” pogłębia tworzenie tunelu, który potrafi sięgać nawet dna słoika. Warto również wiedzieć, że na tworzenie tunelu narażone są szczególnie świece o szerokim słoju - im większa świeca, tym większe prawdopodobieństwo, że w wosku utworzy się dół. Jak temu przeciwdziałać?
Najlepiej kupować świece wąskie i wysokie, albo takie, które będą posiadały więcej niż jeden knot. Poz tym warto palić je za każdym razem po ok 3-4 godziny tak, aby wosk miał odpowiednio dużo czasu na roztopienie się. Warto wiedzieć, że świeca, która już uległa tunelowaniu jest do uratowania. Sposobem godnym uwagi jest owinięcie słoja folią aluminiową i stworzenie nad opakowaniem małego klosza. Zabieg sprawi, że wosk będzie rozgrzewał się powoli i nie zaleje knota. Poza tym można wypróbować kąpiel wodną. Wystarczy przygotować miskę z gorącą wodą i włożyć do niej świecę. To pozwoli rozgrzać wosk i usunąć go ze ścianek.