Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
fax +48 62 722 68 18
biuro@procandle.pl

Nie od dziś wiadomo, że przyjemny aromat pomaga zrelaksować się i odprężyć. Aby jednak pełen relaks mógł dojść do skutku, a palenie świec zapachowych nie przyniosło żadnych nieprzyjemnych niespodzianek – warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

- Upewnij się, że Twoja świeca stoi na równej oraz niepalnej powierzchni. Zapewni to równomierne spalanie się wosku oraz zwiększy bezpieczeństwo.
- Zastosuj metalowe nakładki na świece „Illuma-Lid”, sprawiają one, iż ciepło powstające przy spalaniu świecy rozchodzi się bardziej równomiernie. Wówczas świeca będzie dawać większy aromat i posłuży dłużej.
- Jeśli nie dysponujesz profesjonalną Illumą, możesz wykonać ją samodzielnie. Potrzebujesz do tego jedynie nożyczek, folii aluminiowej i… odrobiny inwencji twórczej.
- Aby zintensyfikować działanie świecy możesz wykonać… dodatkowy knot. Istnieją świece wyposażone fabrycznie w dwa knoty. Jeśli jednak takiej nie posiadasz, zapal swoją świecę, poczekaj aż wosk się roztopi, wetknij w niego przełamaną wpół zapałkę i podpal ją. Świeca z dwoma knotami gotowa!
- Świecę można gasić na wiele sposób, ale największe wrażenie zrobi z pewnością profesjonalne urządzenie do gaszenia świec. Zapewnia ono również bezpieczeństwo i redukuje ryzyko oparzenia.
- Knoty należy co jakiś czas przycinać. W przeciwnym wypadku zaczną dymić, a płomień będzie drgał zakłócając proces palenia się świecy.